Aura powoli przestaje sprzyjać organizacji biegowych imprez, zawodnicy korzystają więc z okazji, by przed zimą spróbować swoich sił w biegach przeprowadzanych w różnych częściach kraju. Wśród startujących nie brakuje członków AKB Szczytno.

W miniony weekend czwórka szczytnian uczestniczyła w MP Weteranów w Biegu na Przełaj, przeprowadzonych w Ciechanowie. Zawodnicy mieli do pokonania 10 km.

Stefan Jankowski w swojej kategorii wiekowej był 6. (48.48), Józef Zdunek - 9. ( 40.47), Bogusław Lejmanowicz i Artur Trochimowicz zakończyli zmagania na 13. pozycji (odpowiednio: 45.21 i 42.45).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Marek Dzięgielewski z Płońska (31.41), który wyprzedził Stanisława Marca (31.49). Ten ostatni zawodnik pokonał całą trasę... boso.

Tydzień wcześniej biegacze AKB uczestniczyli w VII Maratonie Poznańskim. Józef Zdunek zajął 298. miejsce (3:15.45, rekord życiowy poprawiony o 7 min), Zygmunt Zapadka był 809. (3:42.45), natomiast Stefan Jankowski - 1190. (3:58.05). Maraton ukończyło 2211 zawodników.

W Biegu Przemysława, przeprowadzonym także w Poznaniu, wystartował Stanisław Bałdyga. Czas 38.57 min dał mu 90. lokatę w stawce 245 zawodników.

Szczytnian nie zabrakło też w IV Maratonie i Półmaratonie Kamusa. Pełen dystans toruńskiej trasy pokonali Artur Trochimowicz (3:43.17) i Zygmunt Zapadka (3:43.46). W półmaratonie wystartowali Jacek Ciełuszecki (1:19.25) i Rafał Napiórkowski (1:33.00). Ten pierwszy w stawce około 100 zawodników zajął wysokie, 6. miejsce.