Zawodnicy AKB Szczytno udanie zakończyli swoje starty w tegorocznej edycji GRAND PRIX Łomży.

W kończącym zmagania II Ogólnopolskim Festynie Biegowym o Puchar Ministra Sportu w Łomży wystartowała 4-osobowa grupka zawodników ze Szczytna. W biegu głównym Artur Trochimowicz był 47. (49.43 min), Marian Gołąbek - 54. (56.22). Jeszcze lepiej spisali się w nim szczycieńscy nastolatkowie. Wiktor Dąbrowski zajął 20. miejsce (42.34), a Artur Mostowy - 45. (49.40). Ci ostatni zawodnicy zaliczyli w tym samym dniu jeszcze jeden bieg - na dystansie 2,5 km. W grupie wiekowej 14-15 lat Wiktor Dąbrowski był 2., Artur Mostowy wpadł zaś na metę tuż za nim.

W klasyfikacji końcowej VI GRAND PRIX Łomży Marian Gołąbek zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, natomiast Artur Trochimowicz był drugi.

Szczytnianie startowali także w VIII Ogólnopolskim biegu im. Piotra Sękowskiego przeprowadzonym w Płońsku. Józef Zdunek uplasował się na 24. pozycji (40.42 min, 3. m. w kat. wiek.), Rafał Napiorkowski - na 37. (42.14), Artur Trochimowicz - 50. (44.53). Zwyciężył reprezentant gospodarzy Marek Dzięgielewski (32.41). Do mety dobiegło 112 zawodników.

Nieco wcześniej, również w Łomży, zawodnicy AKB uczestniczyli w I Maratonie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Jacek Ciełuszecki był 10. z czasem 3:04.00 (1. m. w kat. wiek.). Artur Trochimowicz zajął 44. miejsce (3:49.30). Bieg ukończyło 76 zawodników.