13. kolejka

GWARDIA Szczytno - PZU AZS II Olsztyn 0:3 (-17, -22, -21)

GWARDIA: Myślak, Tański, Główczyński, Zawalniak, Czetowicz, Hain, Dymerski (libero) oraz Deptuła

Po staremu w nowym roku

Dość smętnie, mimo świątecznego dnia, wyglądały sobotni mecz i jego oprawa. Tablica świetlna zrobiła sobie wolne, nieliczni (gdzie się podziały afisze zachęcające do przyjścia do hali WSPol.-u?) kibice z dziwną obojętnością przyglądali się rozwojowi parkietowych wydarzeń. No i przede wszystkim szczycieńscy siatkarze, zrezygnowani i anemiczni, raczej marnie zaprezentowali się na tle skocznych i silnie zbijających olsztynian. Nie najlepsze przyjęcie, chimeryczne wystawy, częste pozostawianie czystej siatki, mało widoczni środkowi - to wszystko nie mogło przynieść efektu. Gospodarze nie mieli nic do powiedzenia zwłaszcza w secie pierwszym, w którym w pewnym momencie przyjezdni prowadzili już różnicą 11 oczek. Dziwić mógł zatem przebieg kolejnej partii. Goście spuścili nieco z tonu, szczytnianie przez pewien czas walczyli skoncentrowani i dzięki temu prowadzili nawet 18-10. Niestety, roztrwonili przewagę i po przyspieszeniu rezerw AZS-u w końcówce przegrali. W miarę wyrównany był set ostatni. Tu jednak również w decydujących momentach aż nadto widoczna była różnica w motywacji do gry i sile fizycznej zawodników obu drużyn.

Plusy? Parę niezłych ataków Zawalniaka i Czetowicza, kilka ambitnych pogoni Myślaka za piłką. No i serwis eksszczytnianina Stańczuka, który rozpoczął ostatnią akcję meczu...

LEGIA Warszawa - ŚLEPSK Augustów 3:1 (26, -23, 21, 18)

PEKPOL Ostrołęka - WILGA Garwolin 1:3 (24, -20, -17, -20)

ENERGA TREFL Gdańsk - MDK Warszawa 3:0 (8, 16, 21)

KKS Kozienice - SMS III Spała 3:0

TABELA

1.TREFL 13 39 39- 2 2.WILGA 13 33 34-12 3.KOZIENICE 13 23 27-20 4.PZU AZS II 13 21 27-22 5.LEGIA 13 20 24-24 6.PEKPOL 13 18 24-25 7.MDK 13 16 21-28 8.ŚLEPSK 13 10 16-32

9.GWARDIA 13 8 10-33

10.SMS III		13   7 10-35