Zawodnicy reprezentujący szczycieński WSPol zajęli wysokie miejsca w IV Biegu Przełajowym o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

WSPol wysoko
Maciej Wojciechowski (pierwszy z lewej) należał do wyróżniających się uczestników ćwierćmaratomu komandosa

Bieg, będący ćwierćmaratonem komandosa znanym pod nazwą „Czarno to widzę”, zgromadził na starcie około 300 zawodniczek i zawodników, kojarzonych przede wszystkim ze służbami mundurowymi. Skąd taka pesymistyczna nazwa biegu? To jedynie żartobliwe nawiązanie do miejsca organizacji imprezy - miejscowości Czarne w powiecie człuchowskim. Dobrze w licznym gronie uczestników odnaleźli się biegacze WSPol-u. Denis Guzowski był czwarty z czasem 49:13 min. Maciej Wojciechowski zajął 6.miejsce (50:06). Na wysokich pozycjach w klasyfikacji generalnej uplasowali się jeszcze: Mateusz Pałys (12. – 51:48) i Mariusz Żak (13. – 52:38). Najszybszą z naszych pań była Marlena Gielata (01:12:19), która w kategorii kobiet zajęła 9. miejsce.